Na stronie   W katalogu
     
Rozumiem I Akceptuje (X)
Ta strona używa plików cookies aby lepiej spełnić Państwa oczekiwania. Jednocześnie informuje, że można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.


    Dodaj strone do katalogu     Dodaj reklame     Pobierz program     Dodaj do ulubionych     Kontakt   


Uwaga: Programista PHP, Delphi, MySQL szuka zleceń lub stałej współpracy. Niskie ceny. kontakt: Kontakt

Ortografia dla wszystkich


Program ten napisałem z myślą o moich dzieciach. Do napisania tego programu skłonił mnie fakt, że nie ma na rynku skutecznego programu do nauki ortografii. Do takiego wniosku doszedłem, gdy kupiłem program do dyktand dla moich dzieci. Program ten dyktuje wcześniej wybrane teksty po zdaniu. Dzieci nie są w stanie zapamiętać i napisać całego zdania. W związku z tym powtarzają je wielokrotnie. W takim układzie czas na napisanie dyktanda w przypadku moich dzieci wynosił najmniej godzinę. Jest do bardzo zniechęcające.

Mój program "Ortografia dla wszystkich" jest inny. Nauka z tym programem polega na napisaniu ze słuchu 10-ciu trudnych wyrazów dyktowanych przez ten program z wybranej kategorii. W takim układzie czas na dyktando wynosi przeciętnie poniżej 5-ciu minut. Nie jest to w stanie zniechęcić przy systematycznej pracy nawet bardzo leniwe dziecko.

"Ortografia dla wszystkich" - sama nazwa programu wskazuje na to, że jest on przeznaczony dla wszystkich. Posiada on następujące kategorie wyrazów:

  1. Wyrazy podstawowe - jest to grupa ponad 500 wyrazów, które mogą sprawiać uczniowi kłopoty. Są to jednocześnie wszystkie trudne wyrazy obowiązujące w klasach od 1 do 3.
  2. Wyrazy z U i Ó - zakres rozszerzony ponad 100 wyrazów.
  3. Wyrazy z: Rz Ż Sz Cz - zakres rozszerzony około 150 wyrazów.
  4. Wyrazy z H i Ch - zakres rozszerzony ponad 100 wyrazów.
  5. Wyrazy z ą ę en on em om - zakres rozszerzony około 130 wyrazów.
  6. Wyrazy: razem i osobno - zakres rozszerzony ponad 200 wyrazów.
  7. Wyrazy przeznaczone dla dorosłych, znających dobrze ortografię. Wyrazy pochodzą głownie z olimpiad ortograficznych.

Skuteczność nauczania ortografii z programem: "Ortografia dla wszystkich". Program dla każdego ucznia tworzy oddzielny profil. Jeśli uczeń zrobi jakiś błąd to program w tej samej chwili zasygnalizuje go, pokaże jak napisał podyktowany wyraz uczeń oraz także pokaże jego poprawną pisownię. Na tym nie koniec - program zapamięta ten wyraz i przy następnym dyktandzie w tej kategorii dla tego samego ucznia jeszcze raz go podyktuje - do skutku - aż uczeń nauczy się poprawnie pisać dane słowo. Ponadto program dla każdego ucznia tworzy historię błędów. W niej pokazuje kategorię, godzinę, minutę dyktanda oraz datę. Pokazuje także błędnie napisane słowa przez ucznia oraz ich prawidłową pisownię. Każdy uczeń powinien często przeglądać historię w celu przejrzenia, jakie błędy robi oraz przyjrzenia się poprawnej pisowni napisanych przez siebie wyrazów. Rodzic powinien także przeglądać historię i sprawdzać, jak często uczeń korzysta z programu i czy zrobione przez niego błędy w kolejnych dyktandach się nie powtarzają. Jeśli się powtarzają, to proszę zwrócić dziecku uwagę na prawidłową pisownię tych wyrazów. Program "Ortografia dla wszystkich" zawiera także dokładny opis zasad pisowni polskiej. Każdy uczeń przed przystąpieniem do nauki ortografii powinien się z nim zapoznać.

Uwaga: program wymaga zarejestrowania przez Internet.