Na stronie   W katalogu
     
Rozumiem I Akceptuje (X)
Ta strona używa plików cookies aby lepiej spełnić Państwa oczekiwania. Jednocześnie informuje, że można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.


    Dodaj strone do katalogu     Dodaj reklame     Pobierz program     Dodaj do ulubionych     Kontakt   


Uwaga: Programista PHP, Delphi, MySQL szuka zleceń lub stałej współpracy. Niskie ceny. kontakt: Kontakt

Rachmistrz dla dzieci


"Rachmistrz dla dzieci" jest programem mego autorstwa. Napisałem go z myślą o mojej córce.

Program "Rachmistrz dla dzieci" przeznaczony jest do nauki pamięciowej tabliczki mnożenia, dzielenia, dodawania i odejmowania. Zdecydowana większość dzieci bardzo chętnie korzysta z programu z następujących powodów:

  1. Nauka z programem "Rachmistrz dla dzieci" przynosi szybkie efekty.
  2. Dodatkowo w programie zaprezentowano formę mówioną, dzięki której uczące się dzieci mają łatwiejszą możliwość zapamiętania kolejnych zadań
  3. Do nauki dodano wsparcie przekazem podprogowym
  4. Czas jednego testu trwa zwykle od 20 do 60 sekund - nawet małe dziecko się w tym czasie nie znudzi
  5. Na bieżąco dziecko widzi swoje postępy w nauce.
  6. Uwaga: jeśli rodzice zastosują się do moich wskazówek to nauka dla dziecka będzie kojarzyć się nie z przymusem, lecz z kolejnym wyzwaniem i przyjemnością.

Wsparcie przekazem podprogowym

Percepcja podprogowa (subliminalna) - rejestrowania informacji bez świadomości ich spostrzegania. Dotyczy bodźców wzrokowych lub słuchowych, które trwają zbyt krótko, by mogły zostać świadomie zarejestrowane (w przypadku percepcji wzrokowej oznacza to bodźce trwające krócej niż 0,04 sekundy) albo są zamaskowane innymi bodźcami.

Przekaz podprogowy - pierwsze badania nad przekazem podprogowym miały miejsce ok. 50 lat temu. teoretycznie polega np. na włączaniu do filmu pojedynczych klatek z reklamą lub wgrywania ukrytego przesłania do piosenek. Koronnym dowodem na skuteczność jej działania miał być eksperyment przeprowadzony w 1957 r. przez Jamesa Vicary'ego w USA. Podmienił on pojedyncze klatki filmu wyświetlanego w kinie dla zmotoryzowanych w Fort Dix na reklamy - napisy "pij colę" i "jedz popcorn" - i twierdził, że w ten sposób skłonił widzów do kupowania tych produktów. Liczne eksperymenty dowiodły potem, że badania te były sfabrykowane, co zresztą przyznał sam Vicary.

Kolejne lata przyniosły szereg rzetelnych badań, w których badacze starali się odpowiedzieć na pytanie czy przekaz podprogowy może mieć wpływ na postawę nieświadomych niczego odbiorców tego przekazu. Jednym z pierwszych i najważniejszych badań w tym zakresie był eksperyment w trakcie, którego uczestnikom eksperymentu prezentowano przez milisekundę obiekty będące bodźcami (nieregularne ośmiokąty). Był to czas zbyt krótki aby można było bodziec zauważyć (Kunst -Wilson 1980 i Zajonc). W dalszej części eksperymentu te ośmiokąty prezentowano ponownie. Tym razem przez czas wystarczający aby je zauważyć (1 s). W trakcie tej ekspozycji prezentowano również ośmiokąty, które nie były prezentowane w sposób podprogowy. Uczestnikom badania zadano pytanie, które z badanych wielokątów podoba im się bardziej. Okazało się, że prezentowane wcześniej ośmiokąty podobały się bardziej niż te, które nie były prezentowane podprogowo (Zimbardo i Leippe 2004)

Nad wykorzystaniem przekazu podprogowego przy nauczaniu tabliczki mnożenia, jak dotąd nie znalazłem żadnej publikacji. Więc opiszę tu swoje doświadczenia, które zostały przeprowadzone na uczniach przy pomocy programu mego autorstwa "Rachmistrz dla dzieci".

Zauważyłem, że włączone w programie wsparcie przekazem podprogowym wyraźnie skraca czas nauki tabliczki mnożenia gdy zastosujemy się dokładnie do moich wskazówek opisanych w zakładce mnożenie.

Skuteczność nauczania z programem: "Rachmistrz dla dzieci": Mój program udostępniłem (nie licząc mojej córki) dla kilkunastu dzieci. Rodzice większości z nich twierdzą, że stosując się do moich zaleceń ich dzieci nauczyły się dobrze tabliczki mnożenia w ciągu 10 do 14 dni.

Uwaga: program wymaga zarejestrowania przez Internet.


Dokładny opis programu - kliknij tu